Cięcie strumieniem wody – precyzyjne cięcie metali

Technologia cięcia strumieniem wody, ze względu na swoją wszechstronność i łatwość obsługi, jest jedną z najszybciej rozwijających się technologii głównych procesów maszynowych na świecie. Zastosowanie cięcia strumieniem wody pozwoli uzyskać wiele korzyści i doda nowe możliwości do każdego warsztatu.

Cięcie strumieniem wody – zalety korzystania z tej metody obróbki?

  • Cięcie wodą pozwala na cięcie dowolnych materiałów na zlecenie klienta,
  • jakość cięcia jest wysoka – dalsza obróbka krawędzi nie jest konieczna,
  • nie występują zmiany ani odkształcenia w metalach, co często zdarza się po obróbce chemicznej czy tradycyjnej – mechanicznej,
  • cięcie w niczym nie ustępuje jakości cięcia laserowego.

Technologia wykorzystywana do obróbki materiału nadaje się ponadto do produkcji seryjnej (firmowej) bądź na jednostkowe zamówienie.

Jaka jest szansa powodzenia i otrzymywania wybranego kształtu?

To zdecydowanie zależy od fachowca i jego umiejętności. Istotną rolę przy obróbce materiałów odgrywa doświadczenie operatorów. Inną sprawą jest sprawność obsługiwanych narzędzi. Niektórzy, dla sprawności i większej precyzji korzystają z nowszych na rynku głowic, co zwiększa ciśnienie wody w pompie. Tak czy inaczej, cięcie wodą na pewno jest bezpiecznym i wygodnym rozwiązaniem pozwalającym na uzyskanie bezkonkurencyjnej obróbki metalu.

Cięcie strumieniem wody

Brak odkształceń jest pewnikiem! Poza precyzją, należy nadmienić fakt już wcześniej wspomniany, że materiał niemal nie posiada odkształceniem po całym procesie, które wynikają z wysokiej temperatury i nagrzania materiału w innych procesach obróbki wykorzystujących wysoką temperaturę. Do całego procesu możemy wykorzystać cięcie wody strumieniem 3D, co dodatkowo pozwala nam na cięcie materiału pod odpowiednim kątem. Sam wypróbuj nowoczesne cięcie strumieniem wody, a możesz mile się zaskoczyć.

Tags: