Wkłady do zniczy – które z nich na jaką porę roku?

Na groby swoich bliskich wybieramy się niezależnie od pory roku. Celem jest modlitwa, zaduma czy wyczyszczenie pomnika albo zmiana kwiatów i zniczy. Ruch na cmentarzach zwiększa się w okresie zbliżającego się święta Wszystkich Świętych, Bożego Narodzenia czy Wielkiejnocy. Czy warto sugerować się porą roku, wybierając znicze i wkłady do zniczy? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się.

Wkłady do zniczy – rodzaje wkładów

 W sklepach najczęściej spotkamy się z wkładami olejowymi oraz wkładami parafinowymi. Wyróżnić można te, które palą się lepiej w okresie zimowym oraz te, które lepiej palą się w okresie letnim.

Wkłady olejowe rekomendowane są w okresie zimowym. Sprawdzono, że idealnie wypalają się w temperaturze od 20 do -250 stopni. Natomiast znicze parafinowe lepiej sprawdzą się w wysokim temperaturach, nawet tych skrajnie wysokich, bo do 350 stopni Celsjusza.

Wkłady olejowe – krótka charakterystyka

Wkłady olejowe są bardzo często sprzedawane. Mogą być one zróżnicowane pod względem grubości knota. Knot jest częścią świecy, nasączony paliwem, w celu ułatwienia jego podpalenia. Często, w różnych porach roku można zauważyć, że grubość knota różni się. Zimą jest on znacznie grubszy, niż w okresie letnim. Wkłady olejowe są najtańszymi produktami, spośród innych wkładów.

Znicze

Wkłady parafinowe – co o nich warto wiedzieć?

Lampiony z wkładem parafinowym cechuje większa uniwersalność. Parafinowe uzupełnienia świec sprawują się świetnie niemalże o każdej porze roku. Niezależnie od warunków pogodowych, jakie panują na zewnątrz, wypalają się bardzo dobrze. Warto wiedzieć, że kiedy temperatura na dworze wynosi około 30 stopni Celsjusza, to wkłady mogą wypalać się trochę szybciej.

Nie tylko w sklepach przycmentarnych znajdziemy różnorodne znicze i wkłady do zniczy. Coraz częściej w Internecie spotkamy się z ofertami sprzedaży zniczy, również tych prosto od producenta. A Ty, gdzie najczęściej dokonujesz zakupu zniczy? Czy zwracasz uwagę na porę roku, w której dokonujesz zakupu?

Tags: