Taśmy gumowe – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

Na rynku pojawia się coraz więcej rodzajów nowoczesnych maszyn, sprzętów. Każda z maszyn ma na celu usprawnić działanie przedsiębiorstwa oraz odciążyć pracowników. Taśmy gumowe to sprzęty, których używa się w różnych przedsiębiorstwach. Ich głównym celem jest transport materiałów z miejsca A do miejsca B. Co powinieneś jeszcze wiedzieć o taśmach gumowych? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się.

Taśmy gumowe – i transport nie taki straszny!

Taśmy gumowe przenośnikowe służą najczęściej do transportowania materiałów sypkich. Ze względu na zastosowanie różnią się grubością, odpornością tłuszczową, termiczną czy ścieralnością. Taśmy te świetnie nadają się do transportowania materiałów sypkich, mogą również przenosić materiały pod górę.

Oznaczenia taśm gumowych

Jest wiele rodzajów taśm gumowych. Dokonując ich zakupu warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak:

  • wytrzymałość i konstrukcja,
  • ilość przekładek,
  • grubość okładki dolnej i górnej,
  • szerokość taśm gumowych,
  • kolor taśmy przenośnikowe.

w sklepach zajmujących się sprzedażą taśm transportowych znaleźć można takie oznaczenia taśm gumowych jak:

  • EP 250/2 3+1 B-1000, L
  • EP 400/3 3+0 B-800, MOR
Taśmy gumowe

Właściwości taśm transportowych

Taśmy transportowe wykorzystuje się w wielu miejscach. Służą one do transportowania nie tylko materiałów sypkich. Ważne, aby zwrócić uwagę na właściwości taśm gumowych. W zależności od wykorzystania, wybrać możemy taśmy olejoodporne, trudnopalne, kwasoodporne oraz odporne na ścieranie.

Uniwersalność taśm gumowych sprawia, że nadają się do użytku w bardzo szeroki zakresie działalności. Firmy zajmujące się ich sprzedażą oferują taśmy jedno- i wielo- przekładowe. Charakteryzuje je różna wytrzymałość na zerwanie oraz różna grubość okładek.   

Tags: