Stroje sportowe na wymiar

Wiadomo, że sportowcy muszą przestrzegać wielu zasad dotyczących ich żywienia, stylu życia oraz stosunku do treningów. Niewiele osób wie, że muszą też odpowiednio się ubierać. Ich stroje powinny być dostosowane do ich ciała, a przede wszystkim powinny być wygodne i dopasowane do dziedziny sportowej.

Odzież sportowa sublimacja

Czym jest sublimacja? To metoda znakowania odzieży. Nadruk wykonywany jest przy pomocy tuszy sublimacyjnych. Używana jest wysoka temperatura, a kiedy jej działanie ustaje, włókna zamykają się ponownie, trwale przyjmując barwnik sublimacyjny. Efektem końcowym procesu jest wyrazisty obraz wdrukowany w ubranie, który jest niewyczuwalny w dotyku. Jest to najtrwalsza metoda znakowania. Nie traci ona na jakości, nawet po wielu praniach. Uzyska się niesamowity efekt i wysoką jakość. Wiele firm decyduje się na sublimację, można to zobaczyć na praktycznie każdym stroju sportowym.

Sublimacja odzieży sportowej

Sublimację najczęściej wykorzystuje się do nadruków na odzieży sportowej, takiej jak koszulki, topy i bluzy. Głównym warunkiem, jaki musi spełnić materiał, aby można było na nim drukować tą metodą, jest wysoka zawartość poliestru (min. 80%). Z tego względu świetnie sprawdzi się również do druku na przykład na poszewkach na poduszki, smyczach, parasolach czy torbach. Tą metodą można znakować wyłącznie materiały poliestrowe o jasnym kolorze.

Odzież sportowa sublimacja

O czym musi pamiętać sportowiec?

Życie sportowca wiąże się z treningami, dietami i ciągłym wysiłkiem. Dlatego też każdy kto planuje, aby zacząć ćwiczyć powinien znać kilka zasad. Po pierwsze, powinien stosować się do diety wyznaczonej przez trenera. Po drugie, trening do granic wytrzymałości nie jest dobry. Po trzecie, nie można się poddawać. Każdy w życiu miewa lepsze i gorsze dni. Nie można się poddawać oraz rezygnować ze swoich planów, tylko z powodu, że się ktoś źle czuje.

Tags: