Rozwód z adwokatem – lepszy niż bez niego!

Osoby, które nie decydują się na pomoc adwokacką z okolic Gdańska w sprawie sądowej, zazwyczaj obawiają się wygórowanych cen takich usług. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na udogodnienie, jakim jest profesjonalna pomoc prawnika. Rozwód bez adwokata oznacza zmniejszone koszty opłat sądowych, a to wydaje się ciekawą inwestycją. Tymczasem profesjonalny pełnomocnik, choć na wagę złota, nie oczekuje złotych sztabek od Ciebie w podzięce!

Ile będzie Cię kosztować wynajęcie adwokata z Gdańska?

Koszt jest zależny i niestały. Wartością podnoszącą na przykład koszty jest wielkość miasta, w którym proponuje swoje usługi rozwód adwokat Gdańsk, zawiłość sprawy rozwodowej. Minimalne wynagrodzenie wynosi 1000 zł (za rozwód bez orzekania o winie). W praktyce, jest to zwykle ponad 1000 zł, a w sprawach bardzo skomplikowanych (występowanie dzieci, wspólnego majątku, kredytu zapisanego na obojga małżonku, brak porozumienia obu stron) koszty często sięgają kilku tysięcy.

Bez adwokata jesteś na przegranej pozycji

Obecnie wiele spraw sądowych jesteś w stanie załatwić sam. Jeśli oboje z małżonkiem zdecydujecie się na rozwód i dojdziecie do porozumienia w kwestii podziału majątkowego i opieki nad dziećmi, wówczas nie jest konieczne wynajmowanie dobrego prawnika z Gdańska. Musisz wówczas jedynie zdecydować, czy będziesz w stanie sam występować przed sądem, udowadniać swoje racje. Warto dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw, ponieważ rozwód to trudna sprawa. Jeśli nie jesteś gotów, by samemu przedstawić swoje racje, lepiej zlecić to adwokatowi.

Rozwód adwokat Gdańsk

Tak czy siak, rozwód rzadko kiedy brany jest z ugodowością obu stron. W takiej sytuacji, nie znając prawa i jego przepisów, a jedynie korzystając ze stron internetowych i artykułów prawnych, nie będziesz w stanie wywalczyć sobie dobrej pozycji. Prawnik pomoże Ci zebrać dowody, podpisze z Tobą umowę, podpowie najlepsze, realne rozwiązanie sprawy. Zada Ci dużo pytań, by zrozumieć Twoją sytuację i zabezpieczyć Twoje interesy. Będzie Cię reprezentował w sądzie, przesłucha świadków, przygotuje niezbędne dokumenty… Również po sprawie sądowej jego pomoc będzie niezbędne, bo jako osoba obeznana w prawie danego państwa, będzie mógł stwierdzić, czy orzeczenie sądu było słuszne, a w razie potrzeby złoży odwołanie.

Rozwód bez adwokata jest możliwy i może być korzystny. Jednakże, jeśli stać Cię na pomoc adwokat rozwód Gdańsk, lepiej skorzystać z jej oferty.

Tags: