Rower używany czy nowy?

Polacy, szczególnie w ciepłych miesiącach, lubią długie, rowerowe wycieczki. Kupując jednoślad wymagamy, aby był on wygodny, stabilny i niezawodny. Cena nowego sprzętu sięga nawet kilkanaście tysięcy złotych. Pojawia się więc pytanie, czy warto kupić rower używany? Gdzie kupić tani jednoślad w dobrym stanie?

Jakie korzyści płyną z jazdy na rowerze?
Pierwszą zaletą regularnych wycieczek rowerowych, jest po prostu aktywność fizyczna. Ruch jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dodatkowo, aktywność na świeżym powietrzu pozwala na dotlenienie się i wyciszenie. Jazda na rowerze w lesie czy w parku odpręży nasz umysł i pozwoli na oderwanie się od codziennych obowiązków. Regularna jazda na rowerze pomoże nam również w walce z redukcją tkanki tłuszczowej. Codzienne 20-minutowe trasy zwiększą wydolność układu sercowo-naczyniowego. Jazda na jednośladzie wpływa na obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Jest to aktywność zarówno dla dzieci, jak i dla seniorów. Istnieje krzywdząca opinia, iż jazda na rowerze może być szkodliwa dla kolan. Krótkie trasy z pewnością nie obciążą naszych stawów.

rowery używane
Happy mother with kids biking at sunset, family enjoy bike ride together


Czy rower używany jest dobrym pomysłem?
Decyzja podjęta – chcę kupić dobry rower miejski, który będzie mi służył przez długie lata. Niestety, rower holenderski, czyli najpopularniejszy model do jazdy w mieście jest bardzo drogi. Miejski rower używany kupiony w dobrym sklepie może być równie dobry, jak jego nowy odpowiednik. Pracownicy sklepu odkupują tylko rowery w bardzo dobrym stanie. Są to sprzęty mające maksymalnie kilka lat. Zazwyczaj są to roczne lub dwuletnie jednoślady. Wszystkie komponenty zostają dokładnie sprawdzone. Rowery używane mogą mieć jedynie rysy i ślady użytkowania na ramie, które wpływają tylko na estetykę i niższą cenę.


Na co zwracać uwagę kupując rowery używane?
Gdy chcemy kupić rower używany, warto udać się do autoryzowanego miejsca. Taki sprzęt zostanie dokładnie sprawdzony. Jednoślad kupiony od osoby prywatnej może mieć ukryte wady, o których sprzedający może nas nie informować. Musimy wierzyć na słowo osobie, który ten rower sprzedaje. Łatwo wtedy o oszustwo i zakup zepsutego sprzętu. W przypadku gdy jednak posiadamy dużą wiedzę o rowerach i jego komponentach, możemy z tej opcji skorzystać.

Tags: