Ile średnio kosztuje dom spokojnej starości Toruń?

Bliska twojemu sercu, starsza osoba potrzebuje całodobowej opieki, a ty nie jesteś w stanie jej takiej zapewnić? A może boisz się, że sobie nie poradzisz? Wiele osób ma podobnie. Dlatego wciąż jest popyt na domy opieki. Ile aktualnie kosztuje dom spokojnej starości Toruń? Jak to wygląda w praktyce? Czy to dobre rozwiązanie dla osoby starszej wiekiem?

Dom opieki – temat kontrowersyjny  

Rodzice czy dziadkowie to osoby, którym należy się  szczególny szacunek. To oni poświecili czas, środki i wiele emocji, by nas wychować. Jednak gdy się starzeją to dzieci muszą niejako przejąć ich rolę i się nimi zaopiekować. Nie każdy jednak m odpowiednie ku temu warunki. Niektórzy mieszkają w maleńkich mieszkaniach i nie mogą wziąć do siebie rodzica. Inni pracują bardzo ciężko, by utrzymać rodzice. Jeszcze inni wyprowadzili się za granicę, a dla osoby starszej taka przeprowadzka w podeszłym wieku byłaby wręcz ryzykowna. Mimo to wielu ludzi jest bardzo negatywnie nastawionych do domów opieki. Dlaczego? Wynika to ze stereotypów. Dawniej rzeczywiście wiele takich placówek nie zapewniło osobom starszym godnych warunków. Dziś jednak się to zmieniło. Zdecydowana większość takich miejsc służy pomocy i opiece.

dom opieki Toruń

Dom spokojnej starości Toruń – Ile kosztuje? Co umożliwia?   

Niestety każdy dom spokojnej starości Toruń to spory wydatek. Ceny wahają się od 2,5 tysiąca złotych do nawet 8 tysięcy miesięcznie. Jednak te wysokie ceny dotyczą ośrodków na naprawdę wysokim poziomie z nadzwyczajnymi udogodnieniami lub w wyjątkowo pięknych warunkach. Co zapewnia dom opieki Toruń?

  • regularną kontrolę stanu zdrowia.
  • Natychmiastową interwencję w razie problemów zdrowotnych występujących nawet w środku nocy.
  • Towarzystwo osób z ich grupy wiekowej – zawsze, gdy tylko będą mieli ochotę.
  • Różnego rodzaju rozrywki, które oddalą nudę i przygnębienie oraz wzmocnią ich sprawność umysłową.
  • Odpowiednio zbilansowane posiłki.

Choć decyzja o oddaniu naszej bliskiej, starszej osoby do takiej placówki nie jest łatwa, to może przynieść więcej korzyści niż opieka „na siłę” ze strony najbliższych.

Tags: