Ile kosztuje przyłącza gazowe?

Proces podłączania przyłącza gazowego to głównie wiele formalności. Proces ten jest czasochłonny. Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się, co zrobić, aby gaz płynął do naszego domu. Z jakimi kosztami powinniśmy się liczyć? Sprawdź!

Gazownia Łomianki i projekt przyłącza gazowego

Montaż przyłącza gazowego składa się z kilku kroków. Najwięcej zależy od tego jak szybko przedstawimy projekt przyłącza gazowego. Projekt wykonywany jest przez osobę, która posiada stosowne uprawnienia. Na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się formalnościami, jeśli natomiast nie skorzystamy z ich usług, to warto zwrócić się z prośbą do gazowni o wskazanie osoby, która zajmie się takim projektem. Jeśli chodzi o koszt takiego projektu, to trzeba liczyć się z wydatkiem około 1,5 tyz zł.

Jaki powinien być projekt? Na pewno zgodny z wszystkimi normami i wytycznymi dostawcy gazu i operatora gazociągu. Konieczne jest zatem złożenie wniosku o określenie warunków technicznych przyłączenia i dostawy gazu. Odpowiedz będzie dotyczyła:

  • konieczności budowy samego przyłącza gazowego, lub
  • konieczności rozbudowy gazociągu.
Firma gazowa Łomianki

Od kogo zależy cena przyłącza gazowego?

Cena przyłącza gazowego ustala dostawca gazu. Firma Gazowa Łomianki ustala ceny za przyłącze i z roku na rok może ona ulegać zmianie. Koszt zależy głównie od regionu, w którym mieszkamy, od mocy przyłącza oraz odległości nieruchomości od gazociągu. Za ustalanie cen odpowiedzialne jest PGNiG. I w przypadku przyłącza do 15 m opłata ryczałtowa za jego budowę wynosi od około 1700 zł do około 2000 zł, natomiast, kiedy przyłącze gazowe jest dłuższe niż 15 m, to nalicza się opłatę za każdy dodatkowy metr.

Załatwianie formalności przez Internet – czy jest możliwe?

Internet ułatwia nam wiele spraw. Tak sami jest z załatwianiem spraw, które dotyczą założenia przyłącza gazowego. Istnieje serwis internetowy, dzięki któremu w szybki i prosty sposób można złożyć wniosek o przyłącze gazowe. Dzięki tej platformie nie tylko złożymy wniosek, ale również otrzymamy istotne dokumenty i faktury.

Tags: