Dlaczego warto zainwestować w instalacje fotowoltaiczną?

Już od kilku lat jest głośno o inwestowaniu w fotowoltaike. Założenie paneli słonecznych, jest najbardziej opłacalne dla osób, które posiadają większe firmy, zużywające dużo energii. Wtedy rachunki za prąd są praktycznie zerowe.  Dlaczego fotowoltaika jest tak znana? Kto powinien o niej pomyśleć? Dofinansowania na panele –  Mój Prąd.

Popularność fotowoltaiki

Na przestrzeni kilku lat stała się bardzo znana nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Co roku możemy zauważyć zwiększenie się liczby paneli w naszym mieście, okolicy czy podczas dojazdów do pracy lub innych miejsc. Dawniej panele były zauważane tylko u osób, które miały ogromne firmy czy farmy. Przez to, że możemy zauważyć wzrost zainteresowania nimi, sami też zaczynamy się zastanawiać czy rzeczywiście warto w nie inwestować.  

Panele fotowoltaiczne – dla kogo opłacalne?

Panele fotowoltaiczne nie będą dobrą inwestycją dla każdego z nas. Osoby, które mają bardzo niskie miesięczne rachunki za prąd, nie powinny myśleć o zakładaniu paneli. Dlaczego? Inwestycja będzie nas kosztowa kilka, a nawet kilkanaście tysięcy, a jej zwrotu możemy spodziewać się po jakiś 30 latach. Właśnie dlatego nie warto w tym przypadku myśleć o panelach.

Natomiast osoby, które mają większe zużycie energii lub planują stworzyć ekologiczny dom, który będzie prosperował na zasadzie odnawialnych źródeł, to będzie to świetna inwestycja.

instalacja fotowoltaiczna

Dofinansowanie Mój Prąd

Dotacja Mój Prąd była pomysłem premiera Mateusza Morawieckiego. Ruszyła 23 lipca 2019 roku i trwa do dnia dzisiejszego. Nie jest to jedyna opcja dofinansowania w tym roku, ale jest zdecydowanie tą najlepszą i najkorzystniejszą. Dofinansowanie do całej inwestycji wynosi aż 5 000 złotych. Jedynym minusem dotacji jest fakt, że mogą ją otrzymać tylko osoby fizyczne, a maksymalna wielkość instalacji wynosi 10 kWp. Osoby, które chcą złożyć wniosek, powinny kierować korespondencję na wnioskimojprad@nfosigw.gov.pl. III nabór zaczyna się 1 lipca, jest to idealny czas, żeby założyć panele i odebrać dotację po zakończeniu inwestycji.

Tags: