Blachodachówka Gniezno czy dachówka? Co wybrać?

Decydując się na zmianę dachu, musimy wybrać rodzaj pokrycia dachowego. Na rynku dostępnych jest wiele rodzaju pokryć. Na które z nich warto postawić? Warto poświęcić trochę czasu na wybór jednej, najlepszej opcji. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, jakie wyróżniamy pokrycia dachowe.

Dachówka – ceramiczna czy betonowa?

Wyróżniamy dachówki ceramiczne i betonowe. Blachówki ceramiczne są bardzo trwałe i odporne na oddziaływanie zjawisk atmosferycznych (wody, wiatry czy promieni słonecznych). Wybierana jest przez osoby, którym zależy na dobrej izolacji termicznej – latem izoluje wnętrze od otoczenia i wolno się nagrzewa, natomiast zimą nie ucieka ciepło. Wadą tego rodzaju dachówki jest ich ciężar oraz cena. Blachówki betonowe mają również, tak samo jak dachówki ceramiczne, dobre parametry. Dodatkowo zapewniają doskonałą izolację akustyczną – nadają si do domów, gdzie wykorzystywane jest poddasze użytkowe. Jeśli chodzi o wady, to wielu użytkowników skarży się n kolor, który pod wpływem promieni słonecznych blaknie.

Pokrycia dachowe Gniezno

Blachodachówka Gniezno

Wizualnie przypominają dachówki, jednak produkowane są z zupełnie innego materiału. Blachodachówkę wykorzystuje się najczęściej na dachach domów mieszkalnych.

Dobrej jakości blacha, odpowiednio zaimpregnowana, odporna jest na działanie promieni słonecznych oraz uszkodzenia, które wynikać mogą z czynników zewnętrznych. Blacha jest lekka, a jej montaż jest łatwy i nie wymagana jest zmiana konstrukcji dachu. wadą tego rodzaju pokrycia dachu jest mała izolacja akustyczna. Jednak dzięki zastosowaniu warstwy ocieplenia, możliwe jest zniwelowanie ich.

Inne pokrycia dachowe Gniezno

Na rynku dostępnych jest znacznie więcej rodzajów pokryć dachowych. Dostępne są te, które wytwarzane są z tworzyw sztucznych. Wyróżniamy pokrycia dachowe PCV, pleksi lub poliwęglanu. Takie pokrycia dachowe rzadko wykorzystuje się w budynkach mieszkalnych. Często stosuje się je na różnego rodzaju altankach i gankach.

Tags: